O SPOLOČNOSTI

Spoločnosť THE PRESENT s.r.o. založil bývalý novinár a hovorca rôznych inštitúcií Vahram Chuguryan, o ktorom nájdete podrobnejšie informácie v blogu. Spoločnosť je registrovaná na Puncovom úrade SR, každý jeden šperk prechádza dôkladnou kontrolou rýdzosti a  označením týmto orgánom.

NÁZOV

Spoločnosť má anglický názov, nakoľko sa orientuje na celú Európsku úniu. Anglická predložka THE má zdôrazniť našu ambíciu poskytnúť zákazníkom niečo výnimočné, jedinečné a exkluzívne. Nechceme ponúkať len také  obyčajné, ale špeciálne (THE) darčeky. Tento zámer odráža aj logo THE PRESENT, ktoré vychádza von z krabice. Držať sa konceptu "OUT OF THE BOX" je pre nás veľmi dôležité. Preto sme si  zvolili radšej ťažšiu, ale o to originálnejšiu cestu podnikania. Rozhodli sme sa, že ho obmedzíme len na to najkvalitnejšie a najoriginálnejšie.

OBSAHOVÉ ZAMERANIE

A keďže sme vzhľadom na pôvod zakladateľa chceli vám zároveň predstaviť exotické Arménsko, hľadali sme najsilnejšie stránky tejto krajiny. Vyšli nám z toho dva hlavné smery, na ktoré sa budeme orientovať:

  1.       Turizmus zameraný na jednu z najstarších krajín sveta, ktorá si pamätá súžitie s Babylonom a
  2.       Práce vynikajúcich majstrov, ktoré sú uznávané a žiadané na celom svete (najviac USA, Francúzsko, Grécko, Izrael, Rusko...).  

CESTOVNÁ KANCELÁRIA

Sme presvedčení, že turisti, ktorí sa s nami vyberú do Arménska budú nadšení touto krajinou, jej históriou, pamiatkami, prírodou, obyvateľmi, či chutnou kuchyňou. Program sme nastavili tak, aby spoznávanie nebolo únavné a aby zostal priestor aj na zábavu a oddych. Nádherné starobylé pamiatky, najdlhšia lanovka na svete, ochutnávka legendárneho koňaku Ararat, vína, tradičných arménskych jedál, vlastnoručné pečenie lavašu, či ďalšie zážitky a prekvapenia si nájdu pevné miesto v pamäti a srdciach turistov na celý život. 

ESHOP

No a pre tých, ktorí nebudú mať v najbližšej dobe to šťastie vidieť Arménsko na vlastné oči, sme kúsok z neho doviezli do Európskej únie. Rovnako originálne ako krajina pod majestátnym biblickým Araratom, sú šperky vyrobené rukami jedných z najlepších majstrov na svete. Toto remeslo má v Arménsku niekoľko tisícročnú tradíciu. Skúsenosti a tajomstvá prechádzajú z generácie na generáciu, pričom stáročiami sa zdokonaľujú.

Dizajn, krása, či techniky výroby sú rôzne, niekoho môže nadchnúť mravenčia filigránska práca, na ktorú treba mať mimoriadnu zručnosť a stoickú trpezlivosť. Iný uprednostní šperk vyhotovený vzácnou technikou horúceho emailu, ktorému sa pre náročný postup už nevenuje vo svete veľa majstrov. Jedným si zákazník THE PRESENT môže byť istý bez ohľadu na individuálny vkus a preferencie. Každý jeden šperk ponúkaný na tejto stránke je výsledkom autorskej ručnej práce, je niečím výnimočný, alebo originálny, či jedinečný, možno unikátny alebo najskôr všetko vymenované v jednom.

VÝZVA

Ak nájdete na našej stránke šperk, ktorý nespĺňa minimálne dve z uvedených kritérií súčasne, ozvite sa nám a dostanete ho ako darček. Aj tento záväzok nám pomôže zachovať vernosť svojmu zámeru. Je pochopiteľné, že by bolo jednoduchšie sa orientovať aj na anonymnú pasovú výrobu, ktorá poskytuje viac ekonomických výhod. My ale chceme skúsiť kráčať tou ťažšou cestou. Namiesto tisícov lacných rovnakých strojových produktov, ktoré tiež majú na trhu svoje opodstatnenie, chceme radšej ponúkať šperk v podobe jedinečného umeleckého diela, na ktorom šikovný majster  pracoval aj celý mesiac.

EMÓCIA, DUŠA, SRDCE, PUTO

V takom šperku je emócia, kúsok srdca a duše jeho autora. Taký šperk je jediný na svete, pretože človek nie je ako stroj  a nedokáže ručne vyrobiť dva absolútne identické výrobky, najmä ak ich zdobí prírodnými polodrahokamami. Taký šperk je svojim spôsobom živý , kamene sú energeticky nabité a pripravené pomáhať.

Ľudia v Arménsku veria, že medzi ručne vyrobeným šperkom s naturálnym kameňom a jeho majiteľom môže vzniknúť živé, priateľské puto. Veria, že šperk ich ochráni a pomôže prosperovať.

ZÁMER A SLOGÁN

Ak ste tento dlhý text dočítali až potiaľ, tak si určite zaslúžite mať možnosť mať na výber aj takýto šperk. Preto si radšej volíme ťažšiu, z hľadiska podnikania rizikovejšiu cestu. Ale pre nás jedinú správnu, pretože tiež chceme robiť srdcom.

Slovo PRESENT vnímame ako "darček", ale aj ako "prítomnosť". Z toho pramení aj náš hlavný slogan:

PRÍTOMNOSŤ JE DAR. ŽI TU A  TERAZ!

ZÁVER

Čo dodať..?

Užívajte si život a doprajte si len to najlepšie, pretože si to zaslúžite. A nemusí to byť nevyhnutne poznávací zájazd do Arménska,  alebo šperky z tejto stránky :-)